Alçıpan Profil Ebatları Ve Kullanım Yerleri

alçıpan duvar profili imalatı

Alçıpan Profil Ebatları Ve Kullanım Yerleri

Alçıpan profilleri bölme duvar, duvar giydirme  ve asma tavan sistemlerinde kullanılır. Galvanizli çelik sacdan yapılan alçıpan profilleri farklı alanlarda muhteşem çözümler sunarlar. Uygulandıkları alanla bir bütün olurlar ve darbelere karşı son derece dayanıklıdırlar. Yüksek korozyon dayanıklılıkları sayesinde uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Uygulanmaları kadar sökülmeleri de bir o kadar pratiktir. Az maliyetli ürün arayanlar için iyi bir seçimdir.

Alçıpan profilleri duvar U, duvar C, tavan U, tavan C ve köşe profilleri olmak üzere birkaç kategoriye ayrılır. Duvar yükseltme, ısı ve ses yalıtımı ve yangın önleme gibi farklı görevlerde etkili çözüm sunarlar. Uygulanacak mekanın büyüklüğüne bağlı olarak farklı boyutlarda üretilebilir.

Alçıpan Profil Kullanım Yerleri

Alçıpan profilleri sahip oldukları avantajlar sayesinde pek çok alanda kullanılır. En çok çatı, dış ve iç cephe ile tavan kaplamalarında kullanıldığı görülür. Bunun dışında izolasyon uygulamalarında alçıpan profillerinden faydalanılır. Hafif olduğundan dolayı prefabrik ve betonarme yapılarda tercih edilir. Tesisat boruları ve kabloları gizleyerek dekoratif bir görünüm elde etmek için kullanılabilir. Sprey boya ile boyanarak çok daha dayanıklı hale getirilebilir.

Duvar U profilleri yatay halde kullanılarak bölme duvar sistemleri uygulamalarında dış çerçeve kısmını meydana getirir. Giydirme duvar ve asma tavan uygulamalarında dayanıklılığıyla ön plana çıkar. Uygulama alanına bağlı olarak profillerin her iki yüzüne ya da tek yüzüne alçı levha vidalanması gerekir. Duvar U profillerinin tamamlayıcısı kabul edilen duvar C profilleri dikey destek görevi görür. Alışveriş merkezleri, oteller, çok katlı binalar ve benzeri yerlerde kullanılır. Her türlü iç mekana kolaylıkla uyum sağlar. Tavan U profilleri ile birlikte asma tavan uygulamalarında kullanılır. Taşıyıcı görevi olmasa da asma tavanın dengeli durmasını sağlar.  Alçı sıva uygulamaları yapılırken duvar köşelerinde köşe profilleri kullanılır. Köşelerin dik bir şekilde kalmasını ve darbe dayanımının artmasına yardımcı olur.

Alçıpan Profil Ebatları

Satın alacağınız ürünün TSE kurallarına uygun üretilmesi önemlidir. Firmamızdan satın alacağınız ürünler gerekli kalite belgelerine sahiptir. Alçıpan profiller hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

error: Content is protected !!