Oluklu Sac Fiyatları – Oluklu Çatı Kaplama – Onduline çatı

OLUKLU ÇATI SACI İMALATI ISTANBUL TRAPEZ

Oluklu Sac Fiyatları- Oluklu Çatı Kaplama – Onduline çatı

Oluklu sac, galvaniz ya da  alüminyum gibi metal malzemeler kullanılarak üretilen ürünlerdir. Boyalı ve boyasız olarak kullanılacak alanın dekorasyonuna uyması sağlanır. İstenilen büyüklüğe ve ebatlara göre farklı boyutlarda üretimi yapılır. Bunun yanı sıra çift katlı imal edilen ürünler de vardır. Bu sayede ürünün ısı yalıtımı yapması sağlanır. Oluklu sac fiyatları malzemenin üretim şekline, ebatlarına ve miktarına göre farklılık gösterir. Müşteri talepleri dikkate alınarak imal edilen ürünlerin teknik özellikleri farklı olabilir. Çeşitli malzeme seçeneklerinin olması müşterilere esnek seçim fırsatı sunar.

Oluklu Çatı Sacı Nedir?

Oluklu çatı sacı, yağmur ve kar suyuna karşı dayanıklı yapısıyla dikkat çeken bir malzemedir. Çatı uygulamaları uzun süre atmosfer koşullarına maruz kaldığından malzemenin korozyona dayanıklı hale getirilmesi gerekir. Bunun için dış yüzeyine kaplama yapılarak kullanım ömrü artırılır.

Oluklu çatı sacının işlenebilirliği mükemmeldir. Şekil alması kolay olduğundan pek çok farklı alanda kullanılır. Yüksek korozyon direnci sayesinde servis ömrü uzun sürelidir. Farklı kaynak yöntemleriyle sorunsuz bir şekilde kaynaklanabilir. Yüksek sertliğe sahip olduğundan darbelere karşı dayanım gösterir.

Oluklu Çatı Sacı İmalatı

Oluklu çatı sacı imalatı sırasında birçok farklı ürün imal edilir. Kullanılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak farklı ölçülerde üretilebilir.

Çatı ve cephe uygulamalarında kısa sürede montaj sağlaması büyük bir avantajdır. Aynı şekilde sökülmesi de kolaydır. Hafif bir yapıya sahip olduğundan taşıyıcı konstrüksiyondan tasarruf etmeyi sağlarken binanın ağırlaşmasına neden olmaz. Şantiye ve depo gibi alanlarda fazla yer kaplayarak alanı daraltmaz. Farklı renk ve forma sahip malzemeler imal edilebildiğinden, müşterilerin seçebileceği birçok seçenek vardır.

Oluklu çatı sacı, prefabrik yapılarda, çatı ve cephe uygulamalarında ve depo imal edilirken kullanılır. Duvar ve tavan kaplaması olarak kullanmak için iyi bir seçimdir. Kolay lehim tutar ve yangına dayanıklıdır. Geri dönüştürülebilir özelliği sayesinde çevreye zarar vermez.

Oluklu Levha İmalatı

Oluklu levha imalatı, müşteri istekleri dikkate alınarak imal edilir. Mukavemeti yüksek bir malzeme olduğundan darbe ve çentiklere karşı dirençlidir. Esnek yapısı farklı alanlarda kullanıldığında kolaylıkla uyum sağlamasına neden olur. Elektrik akımını geçirmez. Bu özelliği sayesinde iş sağlığı ve güvenliğini tehdit etmez. Uzun yıllar herhangi bir deformasyon olmadan kullanılabilir. Kullanıldığı alanda ses yalıtımına imkan verir. Yüksek sıcaklık ortamlarında kullanıldığında yanmaz. Asidik ortamlarda etkileşime girmez. Üretim tesislerinde ve hayvancılık yapılan alanlarda sorunsuz kullanım sağlar. Buhar ve neme karşı dayanıklı, su geçirmez bir yapıya sahiptir. Sahip olduğu avantajlı özellikler zamanla kaybolmaz.

error: Content is protected !!